درباره پرمصرف ترین ماده غذایی در ایران بیشتر بدانید…

برنج هاشمی که از مهم ترین غلات غذایی در دنیا وخصوصا ایران به حساب می آید، حدود نیمی از جمعیت جهان آن را به عنوان یک غذای اصلی ووابسته به آن نگاه میکنند. درحال حاضر حدود ده هزار نوع برنج در دنیا باویژگی های مختلف وجود دارد. اما این برنج ها در دوزیرگونه اصلی یعنی برنج جاپونیکا و ایندیکا جای میگیرند.

فصل برنج در لاهیجان – گیلان

شواهد تاریخی در ناحیه لاهیجان و استان گیلان نشان میدهد که برنج حدود ۱۳۵۰۰ سال پیش در رودخانه پرل چین مشاهده شده و ازآنجا سرچشمه گرفته است. قبلتر استادان فعال در حوزه باستان شناسی حدس میزدند که برنج در دره رودخانه یانک تسه که در کشور چین اهلی شده دیده شده است. برنج ابتدا از آسیای شرقی به مناطق جنوبی تر وآسیای جنوبی مهاجرت کرد و بعد به دست استعمارگران اروپایی رسید. سپس به آمریکا رفت و جهانی شد.

گیاه‌شناسی برنج

برنج از جمله گیاهانی است که دارای رشد سریع (چیزی حدود ۱۳۰ تا ۱۴۵ روز زمان نیاز دارد)، متوسط رشد آن (۱۵۰ تا ۱۶۰ روز) و دربدترین حالت (۱۷۰ تا ۱۸۰ روز) می‌باشد.

ریشه در برنج

ریشه برنج از نوع افشان وسطحی بوده که حداکثر درعمق ۲۰ تا۲۵ سانتی متری خاک نفوذ میکند. درگیاه برنج علاوه بر ریشه های جنینی یا تازه متولد شده، ریشه ها از محل گره ها هم تولید میشوند. هرچه رشد برگهای برنج بیشتر باشد، برروی رشد ریشه هاهم تاثیرگذار خواهد بود. پس درنتیجه میتاون گفت که با افزایش تعداد پنجه ها تعداد برگ زیاد شده و درنتیجه تعداد ریشه ها ازاین طریق بیشتر میشود. در زمان باز شدن گل‌ها و به خوشه رفتن برنج رشد ریشه حداکثر مقدار خود را دارد.

درباره برنج ساقه بلند آمریکا بدانید

ساقه برنج توخالی است ودرفصل های مختلف سایت جدارهای سختی دارد که درآن قسمتی که ساقه توپر است گره نام دارد. برگ های گیاه برنج ساقه بلند آمریکا کشیده است ودارای رگبرگهای موازی هستند وبدون دمبرگ است و قسمتی از ساقه گیاه یا تمام محیط آن را احاطه کرده که آن را غلاف یا نیام می‌نامند.

امکان ثبت نظر وجود ندارد

کلیه حقوق این وب سایت برای سفره سین محفوظ است

🚛 هزینه ارسال (کیلویی 2 تا 3 هزار تومان) با تیپاکس یا پست تا درب منزل شما بعهده ماست 🚛 رد کردن